top of page

Maroka - mandeļu ziedēšanas laiks
1239 EUR

522x347_tree-branch-blossom-plant-fruit-flower-1157029-pxhere.com.jpg

Maroka februārī
10.02. - 17.02.2024
 

Mandeļkoku ziedēšanas laikā dosimies iepazīt Dienvidmaroku! Mūsu ceļš aizvedīs līdz vietām, kur Atlantijas okeāna ūdeņi satiekas ar Sahāras tuksneša smiltīm, plešas palmām klātās oāzes un mandeļkokiem ziedošās ielejas, Antiatlasa nokalnēm pieplakušie berberu ciematiņi!
Cenā ir iekļauts tiešais lidojums, izmitināšana ar brokastīm un vakariņām un aizraujoša ekskursiju programma.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceļojuma programma:

1. DIENA

Plkst. 10:50* lidojums Rīga – Marrākeša (“AirBaltic” tiešais lidojums).

Pēcpusdienā, ~ 15:20 ierašanās Marrākešā. Brauciens uz Agādīru.

Vakars  Agādīrā. Vakariņas.

Nakts Agādīrā.

* Lidojuma laiki var mainīties.

2. DIENA

Brokastis. Izreģistrējamies no viesnīcas un uzsākam mūsu ceļojumu pa Dienvidmaroku, kuru raksturo gleznaino ainavu dažādība. No rīta dosimies uz Tiznītu – nelielu berberu pilsētiņu, kuru ieskauj sarkani kleķu mūri un kur jūtams gan Atlantijas okeāna, gan tuksneša tuvums. Nelielā pilsētiņa ir izslavēta ar amatniekiem, kuri apstrādā sudrabu. Būs iespēja apmeklēt sudrablietu sūku jeb tirgu.

Pēcpusdienā dosimies uz piekrasti, lai apskatītu vietējo iedzīvotāju iemīļotās atpūtas vietas – Aglou un Mirleft pludmales. Vēl nedaudz tālāk atrodas Legzīra. Pateicoties tās milzīgajai smilšakmens arkai, kura radusies erozijas rezultātā, tā tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām pludmalēm Āfrikā. Zinātāji stāsta, ka iespaidīgo dabas veidojumu vislabāk ir vērot saulrietā, kad tas iekrāsojas sarkanā krāsā un tā aprisēs var saskatīt mamutu – par to mums būs iespējams pašiem pārliecināties, jo nakti pavadīsim  Legzīrā.  

Vakariņas, nakts Legzīrā.

3. DIENA

Brokastis. Caur Tantānu un Gilmīmu izbraucam uz Tefrautu. Tantāna atrodas Marokas pašos dienvidos, netālu no Sahāras tuksneša, un tās apkaimi galvenokārt apdzīvo nomadi, kuri nodarbojas ar kamieļu un aitu audzēšanu. Ik gadu maija mēnesī šeit notiek Moussem tirgus, kurš ir ierakstīts UNESCO Nemateriālo kultūras mantojumu sarakstā. Tajā satiekas vairāk kā 30 ciltis, lai savā starpā tirgotos un uzturētu senās tradīcijas. Tantānas medīnā jeb vecpilsētā iespējams iegādāties Sahāras ļaudīm raksturīgas greznumlietas.

Gilmīma reiz bija nozīmīgs centrs pie karavānu ceļa, šodien tā vairāk ir zināma kā kamieļu tirdzniecības vieta. Apskatīsim vietējo sūku, iedzersim piparmētru tēju un dosimies uz oāzi, kurā atradīsies mūsu naktsmītne.

Vakariņas. Nakts Tefrautā.

4. DIENA

Brokastis. Šodien dosimies uz Antiatlasu ieleju, kur 1200 m augstumā atrodas Tefrauta. Pilsētas namus raksturo pasteļsārts sienu apmetums uz kura fona izceļas balti krāsotas logu kontūras. Tefrautas iedzīvotāji ir īpaši slaveni ar savām garšvielu pagatavošanas prasmēm, tās tiek pārdotas ne tikai  Marokā, bet arī ārzemēs.

3 km uz ziemeļiem no Tefrautas redzamas beļģu mākslinieka Žana Verama apgleznotās klintis. Gludie, noapaļotie akmeņi, kas nokrāsoti sarkanos, purpura un zilos toņos, pat pēc vairāk kā 30 gadiem rada sirreālu noskaņu.

Tefrautas ziemeļos atrodas Ameln ieleja, kur zaļo augļu dārzi un februārī parasti sārti baltiem ziediem zied mandeļkoki. Pastaiga oāzē, kur varēsim baudīt ziedošos mandeļkokus! Pa visu Almeln ieleju ir izkaisīti 26 nokalnēm pieplakuši berberu ciemati. Mēs apmeklēsim kādu no tiem.

Vakariņas. Nakts Tefrautā.

5. DIENA

Brokastis. Šodien pāri Antiatlasa kalniem atgriezīsimies Agādīrā. Pa ceļam apstāsimies Tarudantā, kuru mēdz dēvēt arī par mazo Marakešu ar tās diviem tirgiem (arābu un berberu). Agadirā ieradīsimies pievakarē.

Vakariņas, nakts Agādīrā.

6. DIENA

Brokastis. Brīvais laiks Agādīras un Atlantijas okeāna baudīšanai.

Piedāvājam apmeklēt Agādīras Krokodilu parku. Parkā apskatāmā krokodilu suga ir Nīlas krokodili, kuru raženākie pārstāvji var sasniegt pat 6 m garumu un svaru – tonnu! Tos varēs redzēt laiski atpūšamies pludmales smiltīs, ielīdušus alās vai veldzējoties  dīķos un ūdenskritumos.

Vēl pastaiga pa parku izvedīs cauri botāniskajam dārzam, kuru veido vairāk kā 300 dažādi eksotiski augi no visas pasaules. Savukārt kaktusu dārzā paši mazākie varēs doties pastaigā pa “mērkaķu tiltu”. Parka apmeklējums būs interesants kā bērniem tā pieaugušajiem.

Iesakām aizdoties uz Agādīras sūku, lai iegādātos tradicionālos Marokas suvenīrus – argāna eļļu, raibu raibos lakatus, babouche čībiņas, berberu “nutellu” u.c.

Vakariņas, nakts Agādīrā.

7. DIENA

Brokastis. Brauciens uz Marrākešu. Atklājam Marrākešu! Dosimies apskatīt Marrākešas viszīmīgākās vietas: Kutubijas mošeju, kuras tornis dateļpalmu ielokā ir viena no apkārtnes dominantēm un Bahijas pili jeb “Favorītes pili”, kur uzzināsim daudz ko par lielvezīra Bā Ahmeda dzīves stilu un viņa attiecībām ar četrām sievām un konkubīnēm.

Ārpus medīnas atrodas pārsteidzošais Jardin Majorelle – gleznotāja Žaka Mažorela 20. gs. 20.-30. gados radītais mini botāniskais dārzs, kas šķiet kā zaļš paradīzes stūrītis citādi skarbajā Marokas zemē. Dārzā aug vairāk kā 400 veidu palmas, 1800 sugu kaktusi, jukas, bugenvilejas, bambusi u.c. eksotiski augi. Ekskursiju noslēgsim ar tirgus apmeklējumu.

Marrākēšas sūks ir viens no Marokas lielākajiem tirgiem un tas pārsteidz ar ieliņu labirintiem, kuros nezinātājs ātri var apmaldīties. Šeit varēs iegādāties visu ko sirds kāro: austrumu saldumus, dateles un vīģes, garšvielas, tradicionālo apģērbu (lakatus un džellabas visdažādākajās krāsās).

Vakarā Marrākešas pulsējošā sirds - Djemâa El-Fna laukums, kur, iestājoties krēslai, dzīvība sāk pulsēt pa īstam – lielo tirgus laukumu sāk piepildīt restorāniņi uz riteņiem, pie kuriem vietējie dodas ieturēt vakariņas, bet tūristi var nobaudīt eksotisku maltīti (piemēram, vārītus gliemežus, aitas smadzenes utt.), vēl - hennu zīmētājas, čūsku dīdītāji, stāstnieki u.c. pašdarbnieki, kuri ar savām izrādēm un izklaidēm ap sevi pulcē interesentus.

Vakariņas. Nakts Marrākešā.

8. DIENA

Brokastis. Brīvais laiks Marrākešā. Transfērs uz lidostu.  plkst. 16:20* lidojums Marakeša – Rīga (“AirBaltic”). Vakarā, ~ plkst. 22:35 ierašanās Rīgā.

* Lidojumu laiki var mainīties.

Cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga – Marrākeša – Rīga (AirBaltic ekonomiskajā klasē) ar 23 kg nododamo un 8 kg rokas bagāžu;

 • grupas vadītāja – tulka pakalpojums (latviešu valodā);

 • angliski runājoša vietējā pavadošā gida pakalpojums visa ceļojuma laikā;

 • transporta pakalpojumi Marokā (transfērs no/ uz lidostu, visi pārbraucieni saskaņā ar programmu);

 • izmitināšana 7 naktis: 3* viesnīcā Agādīrā 3 naktis, 3* viesnīcā Marrākešā 1 nakts,  3* viesnīcā vai riādā (autentiskos viesnīcas tipa viesu namos) Legzīrā 1 nakts un 2 naktis Tefrautā; 
  visur 2-vietīgās istabiņas ar brokastīm un vakariņām;

 • ekskursijas uz visām norādītajām vietām.
   

Cenā neietilpst:

 • dzeramnaudas (kopā sanāks ~ EUR 50-60 no personas);

 • ieejas maksa apskates vietās un izklaides pasākumos;

 • pārtikai nepieciešamā nauda un personīgie izdevumi;

 • veselības apdrošināšana (piedāvājam Balta ceļojumu apdrošināšanu).
   

Iespējamās piemaksas:

 • piemaksa par 1-vietīgu izmitināšanu EUR 150 (ja ceļojumā dodies viens un nav iespēju izmitināt kopā ar citu ceļotāju, tad piemaksa par vienvietīgu izmitināšanu obligāta!)

 • *Krokodilu parks, cena pieaugušajiem 75 MAD/ bērnam ( 3 - 12 g.vec.) - 45 MAD

 • *Bahijas pils, cena -70 MAD

 • *Jardin Majorelle, cena 150 MAD/ bērnam (līdz 10 g.vec.) bez maksas
   

Papildus ekskursiju programma pēc izvēles!

Rekomendējam ekskursijas iegādāties pirms lidojuma.

Vietu skaits ir ierobežots!

 

 

*Iespējamo papildizmaksu cenas norādītas orientējoši un var mainīties!

Aptuvenais valūtas kurss: 10 MAD (Marokas dirhami) ~ 0.88 EUR
Uzmanību! Sakarā ar Marokas noteiktajiem valūtas ievešanas ierobežojumiem, pirms ceļojuma Latvijā jūs variet samainīt un Marokā ievest tikai 1000 MAD.

Ceļojuma pamatvaloda – latviešu un angļu (ar tulkošanu latviešu valodā).

Piedāvājam ceļojumu apdrošināšanu sadarbībā ar Balta apdrošināšanas kompāniju

Kontaktpersona: Inga Bleija (tel.: +371 67327332, fax: +371 67327362)

*Norādītā cena spēkā, ja norādītajās viesnīcās ir pieejamas brīvas vietas.

522x347_3878114.jpeg
522x347_6156367.jpeg
522x347_maroka_travel_rsp_3_.jpg
maroka_travel_rsp_6_.jpg
522x347_city-view-of-agadir-morocco1_1_.jpg
522x347_dfdg.jpg
maroka_travel_rsp_1_.jpg
522x347_sea-3663717_1920.jpg
bottom of page