top of page
  • Writer's pictureDiscovery Tours

"DISCOVERY TOURS" IESAKA: 2023. GADA GALAMĒRĶU TOP 23

2023. gads ir klāt un arī mūsu iecienītais "Forbes" ceļojumu tops jaunajam gadam līdz ar to!


Par spīti 2022. gada ģeopolitiskajiem notikumiem un joprojām pasaulē virmojošajai "Covid-19" pandēmijai, 2023. gads ir kļuvis šķietami vienkāršāks robežu pārvarēšanas jomā. Nomadu skaits, piemēram, Bali vai Taizemē nu jau ir kļuvis par anekdoti un garām rindām lidostās. Arī lielu daļu attālināti strādājošus Latvijas iedzīvotājus no skarbās ziemas šogad aizvilinājušas siltās zemes.


Taču, kas ir kārdinošākie jaunā gada galamērķi? To mūsu vietā jau pasteidzās izpētīt "Forbes" un, lūk, viņu verdikts! (Šķiriet galeriju, lai atklātu vairāk galamērķu foto.)


1. Kvīnstauna, Jaunzēlande

Papildus eksotiskajām ainavām Kvīnstauna ir pazīstama kā pasaules piedzīvojumu galvaspilsēta. "Tā vairos jūsos adrenalīnu," saka ceļojumu padomnieks Ančals Gandijs. Bet Kvīnstauna ir arī relaksējošs galamērķis, ja vēlaties lēnāku tempu, turklāt vīns ir lielisks, stāsta Gandijs "Forbes" rakstā.


2. Marrākeša, Maroka


Marrākeša ir viena no vadošajām vietām, kur tiek ražoti amatnieciski ar rokām darināti izstrādājumi, tostarp flīzes, keramika, koka izstrādājumi, ar rokām kalti metāli, āda un stikls. Turklāt, kā "Forbes" atzīmē ceļojumu padomniece Fiona Beina, tajā “ir arī dažas no visvairāk iecienītajām viesnīcām pasaulē, kur var izbaudīt pamatīgu greznību vēsturiskās pilīs, minimalistisku greznību privātos paviljonos vai Marokas garšu nomaļā riadā.”


3. Big Sky, Montāna


Big Sky ir neinkorporēta tautas skaitīšanas noteikta vieta (CDP) Gallatinas un Medisonas apgabalos Montānas dienvidrietumos, ASV. Big Sky apmeklētāji piedzīvo mežonīgos rietumus tā sākotnējā formā. “Big Sky ir brīnišķīga vieta, ko apmeklēt vasarā un ziemā,” "Forbes" atzīmē ceļojumu padomnieks Robs Karps. Tajā ir arī lieliskas slēpošanas un pārgājienu iespējas, kā arī atrodas netālu no Jeloustonas nacionālā parka.


4. Alenteho, Portugāle

Atrodas starp Lisabonu un Algarvi. Portugāles lauku saimniecības reģions, kas pazīstams kā Alenteho. Šeit atrodas vīna dārzi, olīvu birzis un bagāta vietējā kultūra. "Dažas tālredzīgas portugāļu ģimenes ir pārveidojušas savas saimniecības par viesnīcām, piedāvājot viesiem autentisku pieredzi," "Forbes"vēstī ceļojumu padomniece Silvija Leboviča. “Alenteho fermu reģions nodrošina aizraujošu pieredzi.”


5. Svalbāra, Norvēģija

Lai iegūtu patiesu pieredzi, Norvēģijas Arktikas Svalbāra joprojām ir viena no pēdējām neapbūvētajām vietām uz Zemes, daļēji tāpēc, ka tai ir grūti piekļūt. "Savvaļas dzīvnieku satikšanās ir šīs Arktikas brīnumzemes apskates izcilākais notikums ar visu, sākot no valzirgiem, arktiskajām lapsām un roņiem līdz ziemeļbriežiem un polārlāčiem," skaidro "Forbes" rakstā.


6. Naošima, Japāna

Naošima piedāvā mierīgāku, lokālāku un uz kopienu balstītu pieredzi, kas nav atrodama tādās pilsētās kā Kioto vai Tokijā. “Salai raksturīgais miers un sirreālas ainavas nodrošina ideālu vidi, lai veicinātu relaksāciju un atvērtību radošumam,” saka ceļojumu padomniece Reičela Glika, “Tā ir arī viena no unikālākajām mākslas pieredzēm pasaulē.”


7. Parosa, Grieķija

Grieķijas sala, kas grieķu vidū ir bijusi slavena jau gadu desmitiem. Parosas ainava aizrauj ar viļņainajiem pakalniem, kas izraibināti ar privātām kapelām, kā arī auglīgajām ielejām, zeltainajiem krastiem un gleznainiem, baltiem ciematiem. "Parosa reprezentē autentiskās grieķu tradicionālās sajūtas un greznības līdzsvaru," atzīmē ceļojumu padomnieks Konstantinos Bastas.


8. Virdžgorda, Britu Virdžīnu salas

Virdžgorda ir viens no Karību jūras reģiona vislabāk glabātajiem noslēpumiem ar skaidriem, mierīgiem ūdeņiem un pirmās klases snorkelēšanu. Ieteicams galamērķis ģimenēm ar bērniem.


9. Pērta, Rietumaustrālija

Pērtā bieži tiek ignorēta, izvēloties ceļojumu galamērķus. Tā atrodas nomaļā vietā, tai piemīt mierīga atmosfēra un dzīve ir vērsta ap ūdeni — gan Gulbju upi, gan Indijas okeāna tirkīza ūdeņiem. “Te jūs atradīsit burāšanu, sērfošanu, savdabīgu Viktorijas laikmeta arhitektūru, lielisku ēdienu un lielisku vīnu,” "Forbes" atklāj ceļojumu padomniece Mērija Kalloveja Vuda.


10. Provansa, Francija

Ak, kā tagad noelšas "Emīlija Parīzē" fani. Provansa ir pasaulē populārs veids, kā nomierināt sirdsdarbības ātrumu. “Skaistas bukolisko ieleju ainas, romantika un garšīgi ēdieni piedāvā unikālu atelpu no mūsu steidzīgās pasaules,” vēstī ceļojumu padomnieks Kristofers Belots. “Saules pilnas dienas, pētot idilliskas fermas, gadsimtiem vecas vīna darītavas un gleznainos ciematus, bieži vien beidzas ar vakariņām sveču gaismā, saulei rietot pavisam vēlu.”


11. Antālija, Turcija

Antālija ir slavena ar dažām pasaules senākajām vietām, kā arī dažiem no labākajiem pludmales kūrortiem. “Antālija lieliska alternatīva Grieķijas salām un ir lētāka,” skaidro ceļojumu padomnieks Hārlijs Rozenbergs. Latvijā šo galamērķi mēs pazīstam ļoti labi, vai ne? :)


12. Leče, Itālija

Itālijas tūrisma galamērķu ēnā palikusī dienvidu pilsēta Leče, Apūlijas reģionā, ir paredzēta ikvienam, kurš jau ir pieveicis klasiku. “Ceļotāji, kuri meklē autentisku itāļu dzīvesveidu, novērtēs vakara paseggiatu (no itāļu valodas – pastaigu), kad vietējie iedzīvotāji pirms vakariņām dodas vieglā solī pa pilsētu, saulei rietot pār bruģakmens celiņiem,” "Forbes" atzīmē ceļojumu padomnieks Džons Juselers.


13. Menorka, Spānija

Menorku bieži dēvē par Maljorkas mazo brāli. Menorka piesaista daudz mazāk apmeklētāju un ir daudz klusāka, tomēr piedāvā 216 kilometrus garu piekrasti, kurā atrodas vairāk nekā 75 neskartas pludmales. "Apmeklētāji atklās, ka sala ir piepildīta ar slēptiem peldēšanas līčiem, ko sauc par kalām, no kuriem daudzus var sasniegt tikai ar laivu," atzīmē ceļojumu padomniece Barbara Hammere.


14. Lozanna, Šveice

Lozanna ir viduslaiku pilsēta Ženēvas ezera krastā, ko savulaik ieņēma romieši. "Tajā ir burvīga un vēsturiska vecpilsēta, kā arī maģiski skati uz Alpiem un bezgalīgs dabas skaistums," norāda ceļojumu padomnieks Džeimss Katzs.


15. Megēva, Francija

Megēva tiek uzskatīta par vienu no greznākajiem ziemas galamērķiem pasaulē. Tomēr šis galamērķis joprojām ir nepietiekami novērtēts, kas palīdz piesaistīt cilvēkus, kurus interesē noslēgta atpūta. “Pēc dienas, kas pavadīta nogāzēs, jūs atradīsiet ar "Michelin" zvaigznēm apbalvotus restorānus un modernus bārus, kur zem siltuma lampām varēsiet malkot karsto šokolādi,” iesaka ceļojumu padomniece Fatma Juselere.


16. Siem Reapa, Kambodža


Angkor Wat un citi angkoriešu tempļi. Bet Siem Reapa ir daudz vairāk. Ceļojumu padomnieks Endrjū Viljamss skaidro: "Tas ir elegantās Kambodžas epicentrs ar visu – sākot no mugursomnieku ballīšu vietām un beidzot ar stilīgām viesnīcām, daudzām dzeršanas un ēdināšanas iespējām, grezniem SPA, lieliskām iepirkšanās vietām, vietējām ekskursijām visu veidu ceļotājiem."


17. Valleta, Malta

Mazā Malta, kas sastāv no trim salām Vidusjūras vidū, ir pilna ar vēsturi un kultūru. “Dodieties ar "hop-on, hop-off" prāmi, lai peldētu krāšņajā Zilajā lagūnā un izpētītu patiesi unikālo Zilo grotu,” "Forbes" piedāvā ceļojumu padomniece Elīna Esposito.


18. Šimla, Indija

Par "kalnu karalieni" kronētā Šimla iemieso Indijas bijušo britu koloniālo kultūru, arhitektūru un tika pieņemta kā vasaras galvaspilsētas galamērķis mūsdienu Indijas vēsturē. “Leknais zaļums vasarās un sniegotie kalni ziemā vienkārši apbur,” saka Gandijs.


19. Luīzes ezers, Kanāda

Luīzes ezers ir visu gadu pieejams galamērķis Banfas nacionālajā parkā. Pārgājieni, kanoe laivas, klinšu kāpšana un makšķerēšana ir iecienītas vasaras aktivitātes. Apmeklētāji ziemā ierodas slēpot un slidot.“Luīzes ezeram ir izcils pastkartes fons uz nokarenā ledāja un Viktorijas kalna,” atzīmē ceļojumu padomniece Steisija Kristīnika.


20. Kolkas kanjons, Peru