top of page

Noslepumainās Azoru salas Faiala un Piku Lieldienās
Lidojums + viesnīca 1499 EUR

 

 

Ceļojuma komplektā (Lidojums + viesnīca) iekļauti pārlidojumi, nakšņošana trīs dažādās viesnīcās, ekskursijas Azoru salās katrai dienai, pusdienas un vakariņas. Par papildus maksu - Vaļu vērošanas tūre 29.03 pēcpusdienā.

 

Tad, kad vienmuļo Atlantijas klājumu pēkšņi nomaina spilgti zaļi ielāpi , kas līgani pāriet tādās kā brūna, aizvēsturiska pūķa ribās, un no mākoņiem lidmašīnas logam pavisam tuvu iznirst harmoniski veidota kalna smaile, ir skaidrs – Azoru arhipelāga centrālo salu grupa ir klāt.

Neregulāra piecstūra formas sala Faiala galīgi neliekas vientuļa okeāna vējos, jo pavisam neliels šaurums (7km) to atdala no Piku ar Portugāles augstāko virsotni uz tās, 19km no iegarenās siera ražotājas Sau Žoržas, un, ja laimējas, skaidrā dienā var saskatīt pat 85km attālo Graciozu.

Lai gan tā pēc izmēriem ir tikai piektā lielākā no visām deviņām arhipelāga salām, salinieku savstarpējā dzīvesvietas reitinga ziņā tā noteikti ieņem daudz augstāku vietu, jo, kā nu ne- te atrodas viena no kopumā sešām pilsētām Azoru salās, kurā turklāt izvietojusies Azoru Autonomā reģiona valdība.

Ceļojums piemērots: visiem, kas ilgojas pēc patīkamas gaisa temperatūras, mīl krāšņus un neparastus dabasskatus, masu tūrisma nesabojātu, mierīgu un klusu vidi, vēlas sevi izaicināt, uzkāpjot Piku kalna virsotnē

Gaisa temperatūra: ~16C dienā, ~13-14C naktī

Ūdens temperatūra Atlantijas okeānā: 15-17C

Laikapstākļi: lietusgāžu iespējamība 55%, vējains

Jāņem līdz: ūdens un vēja necaurlaidīgs apģērbs/lietussargs, sporta apavi, peldkostīms un peldcepure, ja plānots peldēties viesnīcas peldbaseinā Faijalā.

Laika starpība Azoru salām ar Latviju: 3 stundas

Laika starpība Lisabonai ar Latviju: 2 stundas

Grupu ekskursijās pavadīs latviski un krieviski runājoši  grupas vadītāji un tās lielums būs max. 21 persona! Ekskursiju programma norisināsies angļu valodā, jo šajās Azoru salās nav licencētu krieviski vai latviski runājošu gidu.

Ekskursiju programma visiem ceļotājiem IR IEKĻAUTA ceļojuma komplekta cenā.

Tāpat iekļautas ir arī trīs vakariņas Azoru salās (vienas vakariņas Ortas salā, divas vakariņas Piku salā).

Atļautais bagāžas apjoms katram ceļotājam: 23 kg reģistrējamā bagāža, 10 kg rokas bagāža.

Lidojumu izpilda avio kompānijas AirBaltic un Azores Airlines.

Lidojuma ilgums: 

Rīga - Lisabona 4h 30min / izpilda airBaltic

Lisabona  - Orta 2h 45min izpilda Azores Airlines

Piku - Lisabona 2h 30min / izpilda Azores Airlines

Lisabona - Rīga 4h 20min / izpilda airBaltic

28.martā klienti ielido Lisabonā, kur tiem paredzēts iekārtošanās viesnīcā un brīvs vakars.

29.marta agrā rītā ar viesnīcas sagavotām brokastīm līdzņemšanai klienti dodas uz Lisabonas lidostu, lai noķertu rīta reisu uz Ortas salu.

1.aprīlī klienti pabrokasto viesnīca Caravelas Piku salā, tad dodas uz lidostu, lai lidotu uz Lisabonu, kur savukārt tālāk pārsēstos reisā uz Rīgu.

Lidojuma laiki:

28.03.2024 12.35 15.20 Rīga - Lisabona

29.03.2024 08.00 09.45 Lisabona Orta

 

01.04.2024 10.25 - 13.55 Piku - Lisabona

                      16.15 - 22.35 Lisabona - Rīga 

 

Transfera laiki Lisabonā:

28.marts 15.20 transfers no lidostas uz viesnīcu Ramada Lisbon 4*

29.marts 05.40 transfers no viesnīcas Ramada Lisbon 4* uz lidostu

Transfera laiki Azoru salās:

29.marts 09.45 transfers no Ortas lidostas uz viesnīcu Azoris Faial Garden 4*

01.aprīlis 08.30 transfers no viesnīcas Caravelas 4* uz Piku lidostu

!! Norādītie laiki un objektu apmeklēšanas secība ceļojuma programmā ir indikatīvi un izmaiņas ir iespējamas. 

Ceļojuma programmā iekļauts:

  • aviobiļetes, pavadošais latviski un krieviski runājošs grupas vadītājs;

  • vietējais angliski runājošs gids;

  • ERGO premium apdrošināšana (līdz 80 gadiem ieskaitot);

  • transferi no/uz lidostām; 

  • viesnīcas ar brokastīm;

  • autobuss un prāmja biļetes;

  • trīs pusdienas un trīs vakariņas;

  • sekojošas ieejas un degustāciju maksas: 

* Ortas pilsētas ekskursijā - ieejas maksa vaļu zobu ofortu muzejā, Gin do More dzēriens;

* Faial salas ekskursijā - ieejas maksa Kapeliņu Vulkānu centrā un degustācija siera ražotnē;

* Piku salas ekskursijā - ieejas maksa Vaļu muzejā un Vīna muzejā, vīna degustācijas.

Četrzvaigžņu viesnīcu komplekts ar brokastīm Azoru salu ceļojumam 

Hotel Ramada Lisbon  4*

https://www.wyndhamhotels.com/ramada/lisbon-portugal/ramada-lisbon/overview

Viesnīca atrodas nedaudz ārpus centra, bet ar ērtu satiksmi gan uz centru, gan uz Nāciju parka rajonu. Metro stacija OLAIAS atrodas pavisam līdzās viesnīcas ārdurvīm. Viesnīca izvietojusies uz pakalna, līdz ar to no augšējām istabām paveras burvīgi skati pāri pilsētai, līdz pat Težu upei.

Vakariņas var ieturēt viesnīcas restorānā The Navigator, kur piedāvā portugāļu un Vidusjūras virtuves gardumus, savukārt brokastis tiks izsniegtas līdzņemšanai, lai savlaicīgi ierastos uz lidostu rīta reisam uz Faialu.

Nakšņojam: 28.03.2024.-29.03.2024. (viena nakts)

Check-in: 14.00/ Check-out 12.00

Booking.com reitings: 8.1/10

__________

Hotel Azoris Faial Garden 4*

https://www.azorishotels.com/en/faialgarden
Viesnīca atrodas Ortas pilsētas vēsturiskā centra malā ar satriecošu skatu pāri Atlantijas okeāna šaurumam, kas atdala Faijalas salu no Piku.

Bufetes brokastis, pusdienas un vakariņas A la Carte, var ieturēt viesnīcas restorānā.

Nakšņojam: 29.03.2024.-30.03.2024. (viena nakts)

Check-in: 15.00/ Check-out 12.00

Booking.com reitings: 8.4/10

__________

Hotel Caravelas 4*

https://www.oceanohoteis.com/

Viesnīca atrodas Piku salas ostas ciematā Madalena līdzās šaurumam, pār kuru var redzēt Faialu. Pavisam netālu atrodas UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautie vīna dārzi.

Viesnīca piedāvā bufetes brokastis un dzērienus bārā, bet vakariņas var nobaudīt pavisam netālu esošajos restorānos.

Nakšņojam: 30.03.2024.- 01.04.2024. (divas naktis)

Check-in: 16.00/ Check-out 12.00

Booking.com reitings: 7.8/10

Cenā iekļauto ekskursiju programma:

29.marts

10:30 ORTAS PILSĒTAS EKSKURSIJA

Pilsētas apskates ekskursiju kājām sāksim virzienā uz Pim ostas pludmali un 16. gs. uzbūvēto Sv. Sebastjana fortu. Pa ceļam apskatīsim slaveno Ortas ostu ar simtiem noenkurotām jahtām un zīmējumus uz ostmalas sienām, ko atstājuši jūrnieki no visas pasaules. Pilsētas centrā varēs apbrīnot Art Deko stila ēkas, seno Jezuītu klosteri, kurā mūsdienās pulcējas pilsētas dome un pilsētas muzejs. Līdzās muzejam atrodas Sv. Pestītāja baznīca – salas visievērojamākais dievnams, kura 17 gs. veidotos zeltītos kokgriezumus būs iespēja apskatīt. Ekskursijas laikā paredzēts iegriezties vietējā tirgū, kurā galvenokārt var nopirkt Piku salas augļus, Republikas laukumā, kā arī 20.gs, sākumā izveidotajā pilsētas publiskajā dārzā ar dīķi un gulbjiem tajā.

Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim ēku, kuras otrajā stāvā aplūkosim privātu dažādu no vaļu zobiem veidotu rotājumu kolekciju, savukārt pirmajā stāvā - 103 gadus senā un jūrasbraucēju vidū pazīstamā kafejnīcā Peter Cafe Sport - baudīsim pusdienas un pēc tām arī kafejnīcas slavenākais dzēriens Gin do Mar - džinu, kas sajaukts ar marakujas liķieri.

Brīvais laiks.

19.00 Vakariņas visiem ceļotājiem

30. marts

09.00 FAIALAS SALAS EKSKURSIJA

Ekskursijas iesākumā ceļš vedīs gar salas dienvidrietumu piekrasti, kas apaugusi ar platānām un citiem salai tipiskiem augiem un kur slejas ciemati ar banānu un apelsīnu koku dārziem. Iegriezīsimies vietējā siera ražotnē „O Morro”, kur varēsim iepazīties ar siera ražošanas procesu un degustēt pašu populārāko produkciju. Pēc tam apstāsimies pie Varadouru dabiskajiem baseiniem, kur milzīgi akmens lavas bluķi norobežojuši baseinus no okeāna jau daudzus gadsimtus atpakaļ, un apbrīnosim salas dienvidu piekrasti, it īpaši Morro – milzīgu vulkāniskas izcelsmes apmēram 300 tūkstošus gadus vecu klinti. Pēc pusdienām vietējā restorānā dosimies uz pašu tālāko salas rietumu punktu – Kapeliņuš. Te apskatīsim ainavu, kas izveidojusies pēc zemūdens vulkānu izvirduma 65 gadus atpakaļ. Apmeklēsim Kapeliņu Vulkānu izskaidrošanas centru un veco bāku, no kuras paveras brīnišķīga ainava (bāku nav iespējams apmeklēt sliktos laikapstākļos). Tālāk dosimies uz salas augstāko punktu, Kaldeiru, kas atrodas Faialas vidienē (1043m), bet atpakaļceļā uz Ortu, piestāsim Mirantes skatu laukumā, no kurienes paveras panorāma uz Flāmu ieleju, kas kluva par mājvietu pirmajiem ieceļotājiem.

16.45 ekskursija noslēdzas Ortas ostā, kur tiek sagaidīts prāmis uz Piku plkst. 17:15

17.45 prāmis ienāk Piku salas ostā, ceļotāji pamet prāmi un dodas ar kājām uz viesnīcu Caravelas 4* (viesnīca atrodas tieši iepretim ostai, iekārtošanās numuros)

20.00 Vakariņas visiem ceļotājiem

31. marts

09.00 PIKU SALAS EKSKURSIJA

Ar autobusu dosimies uz ciematu Kriacau Velha, kur atrodas Piku tradicionālie vīna dārzi, kas iekļauti UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Te atrodas arī labi saglabātas vējdzirnavas, kurām līdzās, ar Piku kalnu fonā, varēs nofotografēties.

Brauciens turpināsies pa Piku salas gleznaino dienvidu piekrasti, cauri tipiskiem salas ciematiem. Šeit varēs redzēt no lavas bluķiem sen sakrautos mūrus, kas padara Piku salas vīnus tik īpašus un vietējo ainavu tik neparastu. Gids mums pastāstīs par salas vulkānisko vēsturi un salinieku piemērošanos dzīvei tajā.

Apstāsimies Lažiš – ciematā, kurā atradās pirmā salinieku apmetne. Tur viesosimies iespaidīgajā Vaļu muzejā, kas ir visapmeklētākais muzejs Azoru salās.

Pēc tradicionālām pusdienām vietējā restorānā, dosimies uz Piku salas centrālo daļu, kur atrodas Kapteiņa ezers. Šeit būs brīvs brīdis neskartas dabas vidū, Piku kalna piekājē. Tad ceļš vedīs uz salas ziemeļiem, izbaudot vietējo ainavu, kurā zaļojoši pakalni mijas ar melnu vulkānisku iežu krāvumiem.

Viesosimies vietējā vīna darītavā „A Buraca”, kur varēs nobaudīt lielisku baltvīnu un liķierus, kas darināti, izmantojot pašu saimniecībā audzētās vīģes un citus augļus. Varēs apskatīt arī senatnīgus priekšmetus, kas tika izmantoti pirms daudziem gadu desmitiem vīna ražošanas procesā, bet tagad atraduši savu vietu vīndarītavas nelielajā muzejā.

Turpināsim Piku salas apskati, braucot pa Vīna ceļu un apstāsimies Lažidu ciematā, kur ūdens un vējš ir pārveidojis milzīgu bazalta bluķi kucēna skulptūrā. Ekskursijas pēdējais apmeklējuma punkts būs Vīna muzejs un tam līdzās augošie Pūķa koki, kuri ir raksturīgi Makronēzijas florai.

19.00 Vakariņas visiem ceļotājiem

Izvēles ekskursija - Vaļu vērošanas tūre

29.03.2023 14.00 no piestātnes/ Cena: 75 EUR

Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša jūras biologa pakalpojumi, izbrauciens ar laivu, glābšanas veste.

Izvēles ekskursija.

Pēc pusdienām Peter Cafe Sport dosimies uz iepretim kafejnīcai esošo piekrasti, no kuras atiet laivas vaļu vērošanai. Kopā ar jūras biologu iepazīsim vaļveidīgos un citus jūras iemītniekus, kuri dzīvo salai tuvīnajos ūdeņos. Visbiežāk te var sastapt kašalotus un pudeļdeguna delfīnus. Visiem tiks izsniegtas glābšanas vestes un ūdensnecaurlaidīgas virsjakas.

Šī ir izvēles ekskursija par papildus maksu. Tā tiks organizēta pie minimums 6 gribētājiem un nevar tikt iegādāta uz vietas. Šajā izbraucienā iespējami arī tūristi, kas nav no mūsu grupas.

Pakalpojuma sniedzējs nevar dot 100% garantiju, ka vaļi vai citi jūras iemītnieki noteikti parādīsies virs ūdens izbrauciena ar laivu laikā.

Kontaktpersona: Inga Bleija (tel.: +371 67327332, fax: +371 67327362)

*Piedāvajums  spēkā, ja norādītajās viesnīcās ir pieejamas brīvas vietas.

Untitled (37).jpg
Azoras_Informatīvs.jpg
FlyMeAway_Horta_Faial (4)_0.jpg
FlyMeAway_Horta_Faial (15).jpg
FlyMeAway_VaļuDelfīnu_Vērošana(1).jpg
bottom of page