top of page

Horvātija. Ceļojums uz Trogiru 2024
389 EUR*

 

Ceļojuma datumi:

13.05. - 20.05.2024

20.05. - 27.05. 2024

27.05. - 3.06.2024

Pavadiet 8 dienas pie Adrijas jūras Horvātijas populārākajā kūrortā – Trogiras rivjērā! Brīvajā laikā būs iespēja iepazīt Dalmāciju apmeklējot Splitu, Omišu, Krkas Nacionālo parku, izbaudīt aizraujošu raftingu un dabas krāšņumu kalnos, kā arī paviesoties Bosnija un Hercegovinā.

Ceļojuma programma:
1. DIENA

No rīta lidojums Rīga – Splita. Transfērs uz Okrug Gornji, atpūta pie jūras. Nakts apartamentos Trogiras rivjērā.

2. DIENA

Brīvas dienas atpūtai pie jūras (2. - 7.diena) vai iespēja katru dienu doties vienā no minētajiem papildus braucieniem:

 • Brauciens uz Trogiru un Krkas Nacionālo parku. No rīta aizbrauksim līdz Trogiras vēsturiskajam centram. Trogiras vecpilsēta iekļauta UNESCO arhitektūras mantojuma sarakstā, pastaigāsimies pa “akmens skaistules” ieliņām. Krkas parkā var aplūkot tā raksturīgos kanjonus un ūdenskritumus.
  Cena 40 EUR pers./ 30 EUR bērnam

 • Vakarā piedāvājam doties izbaudīt mielastu horvātu ciemā** ar gardiem horvātu ēdieniem un vietējo vīnu neierobežotā

       daudzumā.
       Cena 40 EUR pers./ 30 EUR bērnam

 • Brauciens uz Bosniju un Hercegovinu – Mostaru. Mostara ir slavena ar savu vēsturisko arkveida tiltu un romantisko vecpilsētu. Kravices ūdenskritums ir viens no dabas retumiem Bosnijā un Hercegovinā. Parasti to ir iespēja ne tikai aplūkot, bet arī izpeldēties tā atsvaidzinošajā ūdenī.
  Cena 50 EUR pers./ 40 EUR bērnam

 • Brauciens uz Splitu un Omišu. Splitā apskatīsim Romas imperatora Diokletiāna slaveno pili (UNESCO). 
  Cena 40 EUR pers./ 30 EUR bērnam

 • Raftings** (pasākuma ilgums~ 4 h) pa Cetinas upi pie Omišas.
  Cena 40 EUR pers./ 30 EUR bērnam
  Tie, kas nevēlēsies doties raftingā, varēs baudīt atpūtu brīnišķīgajās Omišas pludmalēs un pastaigāties pa vecpilsētu. Omiša – pirātu pilsēta Adrijas jūras piekrastē.

 • Brauciens uz Klis cietoksni, Vranjača alu, etnisko ciematu Stella Croatica. Augstu klintīs pāri Splitai un Kaštelanas rivjērai paceļas iespaidīgais Klis cietoksnis. Viduslaikos tā bija hercogu pils un Venēcijas robežas postenis, kas savienoja austrumus ar rietumiem, bet mūsdienās populārā seriāla "Troņu spēles" filmēšanas vieta. Vranjačas ala ir viena no skaistākajām dabas pērlēm reģionā un ir aizsargājams ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis ar pārsteidzošo stalaktītu un stalagmītu pazemes pasauli. Paņemiet līdzi siltu apģērbu, jo temperatūra alā ir ap +15°C visu gadu!
  Etniskajā ciematā Stella Croatica var uzzināt vairāk par Dalmacijas dzīvi un tradīcijām, apskatīt Dalmācijas dārzus miniatūrā, uzzināt par olīveļļas spiešanas procesu, iegādāties kvalitatīvus dabas produktus - olīveļļu, ievārījumu, kosmētiku.
  Cena 40 EUR pers./ 30 EUR bērnam

 • Brauciens ar kuģīti pa skaisto Adrijas jūru un zivju pikniks.**
  Cena 40 EUR pers./ 30 EUR bērnam

8. DIENA

Agri no rīta transfērs uz lidostu. Lidojums Splita – Rīga.

 

 

 

 

 

 

 

 

Braucienu paketes cena, iegādājoties to pirms ceļojuma  - 130 EUR pers./ 90 EUR bērnam

 • Trogira un Krkas NP; 

 • Bosnija un Hercogovina (Mostara un Kravices ūdenskritums); 

 • Splita un Omiša; Klis cietoksnis,

 • Vranjača ala, Stella Croatica
   

Ekskursijas notiek, ja grupā ir vismaz 20 cilvēki! /  Ja notiek attiecīgās dienas papildus brauciens.
Ceļojuma pamatvaloda - latviešu.

 

Vietu apraksti:

Horvātija

Valsts Eiropā, Balkānu reģionā, galvaspilsēta – Zagreba. Horvātija ir bagāta ar sešiem Pasaules kultūras mantojuma objektiem un astoņiem nacionālajiem parkiem. Lielākā Horvātijas dabas bagātība ir tās 1778 km garā Adrijas jūras piekraste un 1185 salas. Tādas salas kā Korčula, Hvara un Brača kļūst par ikviena paradīzi.
 

Trogira

Dalmācijas pērle, kurā līdzīgi kā Šibenikā, saglabājušās Venēcijas republikas laika celtnes. Trogiras vecpilsēta iekļauta UNESCO arhitektūras mantojuma sarakstā, galvenokārt, pateicoties Trogiras katedrālei. Ceļvežos Trogiru dēvē par pilsētu-muzeju.
 

Bosnija un Hercegovina

Galvaspilsēta - Sarajeva, naudas vienība - Bosnijas konvertējamā marka, platība - 51197 km2. Bosnija un Hercegovina ir valsts Balkānu rietumos, kas nosaukumu ir aizguvusi no diviem tās reģioniem. Bosnija aizņem valsts ziemeļu apgabalus, kas veido 4/5 kopējas teritorijas, savukārt Hercegovinai paliek pārēja dienvidu daļa. Galvenās valsts pilsētas ir galvaspilsēta Sarajeva, Banja Luka ziemeļrietumu reģionā, Bosanska un Hercegovinas galvaspilsēta Mostara.
 

Mostara

Zinātāji saka, ka pirms Hercegovina krita turku rokās, Mostarā atradās vien 19 mājas un neliels tiltiņš, kas slējās pāri Neretvas upei. Vīri, kas sargāja šo tiltu, to dēvēja par mostari, no kā tad arī ir cēlies pilsētas nosaukums. Šodien pilsēta ir Hercegovinas kultūras, politiskais un finanšu centrs.

 

Splita

Splita ir otra lielākā Horvātijas pilsēta, kā arī nozīmīgākais biznesa, administratīvais un kultūras centrs Dalmācijā. Viens no galvenajiem pilsētas apskates objektiem ir 4. gs. būvētā Romas imperatora Diokletiāna pils, kurā viņš uzturējās līdz pat savai pēdējai stundai un kurā viņš tika apglabāts (iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā). Viduslaikos ap pili sāka veidoties mūsdienu Splitas aprises, kuras šodien raksturo Horvātijai tipiskā pilsētainava - sarkanie dakstiņu jumti un balsinātās sienas.
 

Omiša

Omiša – pilsēta ar kontrastiem - gan dabas, gan vēstures. Ziemeļrietumos Omišu ieskauj Cetinas upe ar smaragdzaļo ūdeni, bet dienvidos - Adrijas jūra. Pilsēta pazīstama kā pirātu pilsēta ar bagātīgiem vēstures notikumiem.
 

Raftings

Brauciens ar gumijas laivām pa Cetinas upes kanjonu, kurā jūs pavada pieredzējuši instruktori. Raftinga laikā var izbaudīt Horvātijas dabas varenību – neskarto floru un faunu, varenās klintis, ūdenskritumus, krāces, alas, cikāžu dziesmas, sauli, peldi kalnu upē, svaigu gaisu un lielisku atmosfēru.

Cenā ietilpst:

 • tiešais lidojums Rīga - Splita - Rīga ekonomiska klase ar 8 kg rokas bagāžu un 23 kg nododamu bagāžu/ Air Baltic 

 • sagaidīšana lidostā Splitā, transfērs no/uz lidostu Splitā;

 • 7 naktis ekonomiskās klases apartamentā Horvātijā, kūrortpilsētā Okrug Gornji Trogiras rivjērā
  (4-vietīgi un 6-vietīgi apartamenti ar virtuvi/virtuves zonu, dušu, tualeti un 2- vietīgām guļamistabām);

 • firmas pārstāvja pakalpojums Horvātijā – latviešu valodā

 

Cenā neietilpst:

 • cena noradīta par personu, vietējais tūrisma nodoklis: 1.5 EUR personai par nakti Horvātijā  (jāmaksā uz vietas);

 • ieejas maksas apskates objektos un izklaides vietās;

 • pārtikai nepieciešamā nauda un personiskie izdevumi;

 • veselības apdrošināšana (piedāvājam BTA apdrošināšanu);

 • papildus braucieni un ekskursijas.

 

Iespējamās piemaksas:

 • par 1-vietīgu izmitināšanu ekonomiskās klases kopējā apartamentā - EUR 80 (obligāta piemaksa, ja grupā neatrodas tā paša dzimuma persona, ar kuru kopā izmitināt);

 • par izmitināšanu 2-vietīgā ekonomiskās klases studio apartamentā ( ceļojot divatā) - EUR 90 (cena par apartamentu par visām naktīm kopā; šādu apartamentu skaits ir ierobežots!);

 • par izmitināšanu 2-vietīgā ekonomiskās klases studio apartamentā “BALOTE” (tajā skaitā tā ir piemaksa par iespēju        dzīvot 30 m attālumā no pludmales; mājai ir kopēja, plaša terase ar skatu uz jūru) - EUR 120 (cena par apartamentu par  visām naktīm kopā).


Iespējamo papildizmaksu cenas norādītas orientējoši un var mainīties!

 

 

Piedāvājam ceļojumu apdrošināšanu sadarbībā ar Balta apdrošināšanas kompāniju.

Kontaktpersona: Inga Bleija (tel.: +371 67327332, fax: +371 67327362)

 

bottom of page